דף הבית
אודות העמותה
זכות השיבה
אודות הכפר
פעילויות
עדויות
תרבות ואמנות
מאמרים
סרטים
תמונות
ספר אורחים
צור קשר
ערבית
English

17/12/2006: עמותת בני סוחמאתא מדגישה באסיפתה השנתית את נאמנותה ודבקותה לזכות השיבה

ביום ששי 15/12/2006 ערכה עמותת בני סוחמאתא את אסיפתה השנתית בכפר פסוטא שבגליל העליון. הנהלת העמותה מסרה דו"ח על פעילות העמותה והתושבים בשנת 2006, כשהיא מרחיבה בתיאור הפעילויות המרכזיות שנערכו במסגרת המאבק על זכות השיבה.

לאסיפה הוגש מסמך המדגיש את חשיבות ההתנדבות והמסירות ושיפור הרמה הארגונית והפוליטית של העמותה, וקרא לתושבי הכפר להתלכד מסביבה, ולהמשיך בחינוך בני הנוער והילדים על עקרון השיבה, וזאת מתוך הדגשת מרכזיות תפקידם של האבות והאמהות בטיפוח עץ השיבה עד שניתן יהיה לטעת אותה באדמת הכפר הטובה.

ומגנה את המזימות הישראליות הבלתי פוסקות, ואת ההגררות של גורמים איזוריים ובינלאומיים אחריה בניסיון להביא לויתור פלסטיני על זכות השיבה, ולגזול מהפליטים והעקורים הפלסטינים את זכותם הטבעית והלגיטימית, המעוגנת במספר חוקים ואמנות בינלאומיים לשוב לבתיהם ולרכושם.

בעיית הפליטים והעקורים נמצאת בלב הבעייה הפלסטינית. ואין זכות לישראל, או לכל גורם אחר בעולם, לדלג מעל זכות השיבה המקודשת.

אחרי הצגת המסמך דנו בו הנוכחים, מתוך גישה אחראית ומאוזנת, והביעו הערכה לפעילות התושבים והעמותה בתקופה קשה זו, וגינו את ההתקפות הבלתי פוסקות מצד השלטונות כנגד תויי כפרם, והגישו הצעות נוספות העוסקות כולן בשיבה.

אחרי סיום הדיון וסיכומו, בחרה העמותה את מוסדותיה והחליטה מספר החלטות שעיקרן:
  • קריאה לעקורי סוחמאתא החיים במולדת לחזק את קשריהם עם אחיהם במחוזות הגלות, ולדבוק בדגל השיבה לכפרם האהוב.

  • האסיפה מגנה את הפגיעה המתמשכת באדמות הכפר, ובהרס ושינוי תוייו, הרס המקומות המקודשים שבו, ועקירת מה שנותר מעצי הזית.

  • עמידה לצד העמותה להגנה על זכויות העקורים ופעילות משותפת עמה להצלחת ועידת "זכות השיבה והשלום הצודק" השלישית שתתקיים באמצע מאי 2007.

  • הזהרה מפני הקונספירציות והמזימות הבלתי פוסקות מצד שלטונות ישראל וגורמים בינלאומיים ואזוריים שמטרתם להביא לויתור על זכות השיבה הקדושה, ואזהרה מפני שיתוף פעולה עם המדיניות הזאת, ומעריכת כל הסכמה על חשבון בעיית הפליטים והעקורים וזכותם המוחלטת לשוב לאדמותיהם ובתיהם.

  • אנו מברכים את עמנו הפלסטיני הגדול שנאבק בגבורה נדירה נגד כיבוש ברברי למען החרות והכבוד והעצמאות, ובניית מדינתו שבירתה ירושליים. אנו מדגישים על חשיבות חיזוק האחדות הלאומית שהיא הדרך להשגת המטרות הנעלות האלו.
  • ® All Rights Reserved, ABNAA' SUHMATA Association
      Best experienced using MS Internet Explorer 6.0, Screen is optimised for viewing at 800 x 600