דף הבית
אודות העמותה
זכות השיבה
אודות הכפר
פעילויות
עדויות
תרבות ואמנות
מאמרים
סרטים
תמונות
ספר אורחים
צור קשר
ערבית
English
אילן פפה בשויצריה - 27/11/2007
מאלק איוב 18/1/2003

ה-27/11/2007, מילאו את הלובי של מלון ברן אורחים שגילם עלה בד"כ על 40. אורחים אלו הגיעו אל המלון, הנמצא במרחק הליכה של 10 דקות מתחנת הרכבת הראשית של ברן, מערים שויצריות רבות.

בשעה 19:30 נכנס אילן פפה, ההיסטוריון הישראלי המפורסם אשר הסיר את המסך מעל עובדות הטבחים שבצעה ישראל כנגד בני העם הפלסטיני לפני ותוך כדי הכיבוש של שנת 1948, פרטים אלו נמצאים במיוחד בספרו "הטיהור האתני בפלסטין" אשר מעורר סערות בקרב הציונים במדינות המערב. אילן פפה לבש חולצה לבנה ומכנסיים כהים, ובתחילת דבריו ברך בצניעות את הנוכחים, אשר קבלו את פניו ברוב הערכה ובחיוך של ברכה. הוא נשא הרצאה שנמשכה בערך שעה בנושא הטיהור האתני הישראלי בפלסטין, והרחיב על האמצעים האיומים שהשמשו בהם הציונים באדמה הקדושה.

הוא הכריז באופן ברור ובהיר "אני שונא את הציונות ואיש לא יכול להאשים אותי באנטישמיות" בדבריו התייחס לכל סוגי ההפליה הגזענית ממנה סובל עמנו בפלסטין, אשר מחזיק מעמד למרות הכיבוש.

בחצי השעה האחרונה ענה אילן פפה על שאלות הנוכחים ותהיותיהם. מבין הדברים הבולטים אותם הזכיר "אנחנו היהודים איננו מאמינים ברובנו בקיומו של הבורא, אך מאמינים שהבורא הבטיח לנו ארץ"

ובתשובה לשאלה אחרת הוסיף "לא ראיתי בחיי עם כדוגמת העם הפלסטיני, אשר למרות כל העוול שגרמו לו הישראלים, ובעודו ממשיך לדרוש את החזרת אדמתו, אינו מבקש דבר נוסף על כך, לא אתפלא עם תוך תקופה קצרה יקום דור חדש של פלסטינים שלא ידרוש דבר מלבד נקמה, השעון של הישראלים החל מתקתק"

אחרי ההרצאה הזכיר אילן פפה את ביקורו בכפר סוחמאתא, ואמר שהוא התרגש והושפע מאוד מההרס אותו ראה שם. בקשתי ממנו לכתוב כמה מילים לתושבי סוחמאתא בפלסטין ובגולה והוא הוסיף את השורות הקצרות המצורפות למכתב זה. התרגשתי מכך שאילן פפה מדבר וכותב ערבית, ומבין גרמנית היטב. מרבית השאלות אותן נשאל היו בשפה הגרמנית, והוא היה מבין אותן על בורין, ועונה באנגלית מצוינת


® All Rights Reserved, ABNAA' SUHMATA Association
  Best experienced using MS Internet Explorer 6.0, Screen is optimised for viewing at 800 x 600