דף הבית
אודות העמותה
זכות השיבה
אודות הכפר
פעילויות
עדויות
תרבות ואמנות
מאמרים
סרטים
תמונות
ספר אורחים
צור קשר
ערבית
English
המנטאליות הקולוניאליסטית וההתנחלות הגזענית

העמותה להגנה על זכויות העקורים

עמותת בני סוחמאתא פרסמה גילוי דעת שמגנה את תכנית הועדה לתכנון ובנייה - מחוז הצפון, שפורסמה בעיתון הארץ ב-2.1.2008, להרחיב את ההתנחלות "מעלות" על אדמות הכפר סוחמאתא, ההרוס מאז הנכבה בשנת 1948.

אנו בעמותה להגנה על זכויות העקורים, מבטאים את רצונו של עמנו, עקורים ופליטים, מצרפים את קולנו לקולם של אחינו בעמותת בני סוחמאתא ולקול תושבי סוחמאתא בכלל, העקורים והפליטים שביניהם, ומודיעים על גינויינו וזעמנו הגדולים על התכנית ההתנחלותית והגזענית להקים אלפי יחידות דיור על אדמתם של תושבי סוחמאתא, ועל חשבונם, ועל הכוונות המרושעות לחסל את זכותנו - זכותם של העקורים והפליטים - לשוב לכפרינו, ובתינו ורכושינו.

אנו דורשים מהרשויות האחראיות לעצור מיד את ביצועה של תכנית גזענית זו, ובמקומה להתיר לתושבי סוחמאתא, בעלי הזכות הלגיטימית, לשוב לכפרם, בתיהם ואדמתם המופקעת, דבר שהינו נכון וצודק יותר מהגנה על חיות הבר בתירוצים של "שמירת הטבע".

בנוסף לכך, אנו דורשים מכלל הארגונים החברתיים והמפלגות והתנועות הפוליטיות הערביות וועדת המעקב וכלל המסגרות והאישים מבני עמנו ומבין היהודים הדמוקרטיים וארגוני זכויות האדם להכריז על התנגדותם וליצור התנגדות מאוחדת לתכניות ציוניות גזעניות מאין עלו על חשבון זכויותינו המופקעות, על חשבון נכסינו ומקומות התפילה שלנו בערינו וכפרינו ההרוסים.
אתמול שמענו על תכנית להקמת בית קברות לצרכי תושבי נהריה על אדמות הכפר "אלע'אבסיה" והיום תכנית התנחלות ויהוד גזענית על חשבון אדמות סוחמאתא, ואין לדבר סוף...
הבא ונגביר את מאבקנו ונאחד את שורותינו כנגד המדיניות הגזענית הזאת


הועד להגנה על זכויות העקורים® All Rights Reserved, ABNAA' SUHMATA Association
  Best experienced using MS Internet Explorer 6.0, Screen is optimised for viewing at 800 x 600